Riks
Slider

Åtgärder gällande spontanträffar

Efter att ha följt rapporteringen om det kraftigt ökade antalet smittade av Covid-19, och den belastning sjukvården är utsatt för, har styrelsen för Classic Mustang Club Sweden beslutat att lämna följande rekommendationer.
Vi uppmanar alla våra medlemmar att följa de rekommendationer och restriktioner som Folkhälsomyndigheten och övriga myndigheter har beslutat om. Som en följd av detta, kommer inlägg på klubbens olika Facebooksidor behöva godkännas av ansvariga, för att förhindra inbjudningar till träffar. Vi vill göra er uppmärksamma på att detta endast är en tillfällig åtgärd, som kommer att tas bort så fort läget förbättrats.

Vi hoppas att ni har förståelse för att vi vidtagit dessa åtgärder och att vi alla kan hjälpas åt för att minska smittspridningen.

Med vänlig hälsning

Styrelsen i Mustangklubben

Classic Mustang Club Sweden Logotyp
Stäng sökrutan
 • Riks
 • Gotland
 • Gävle-Dala
 • Norrbotten
 • Syd
 • Sydost
 • Södra Norrland
 • Västra Mälardalen
 • Västkusten
 • Västerbotten
 • Värmland Örebro
 • Östra Götaland
 • Östra Mälardalen
 • Skaraborg